Najbliższe turnieje esportowe sygnowane logiem czerwonego byka – Red Bull Guardians oraz Red Bull Kumite rozegrają się już 19-20 października w Londynie oraz 11 listopada w Paryżu. Jedną z marek, która dołączyła do partnerów wydarzeń jest AOC – wiodący producent monitorów.

 

Dota 2 na 24 calach

W ramach wspomnianego Red Bull Guardians, odbędzie się turniej Dota 2, którego uczestnicy zostaną wyposażeni w monitory AOC z gamingowej serii AGON. 4 drużyny dostaną do dyspozycji 24 calowy Model AG241QG z matrycą TN o rozdzielczości 2560 x 1440 i odświeżaniu na poziomie 165Hz.

27 cali dla Street Fighter V

Na listopadowe rozgrywki w grze Street Fighter V, odbywające się w audytorium Salle Wagram, zostanie zaproszonych 16 graczy, w tym 14 profesjonalnych. Żeby wyłonić dwóch pozostałych, dzień wcześniej zostanie przeprowadzony turniej dla 256 graczy, zwany Last Chance Qualifier (LCQ). Red Bull Kumite również zostanie zasilone monitorami AOC. Będzie to model 27 calowy o takiej samej rozdzielczości, odświeżaniu 144Hz i oznaczeniu AG271QX.

 

AGON czyli rywalizacja!

Warto dodać, że oferta ekranów AOC z serii AGON kierowana jest głównie do graczy. W katalogu znajdziemy modele o różnych parametrach i rozdzielczościach. Dostępne są monitory o przekątnej nawet 35 cali, odświeżanie dochodzi do 240Hz a czas reakcji spada do 1ms. Co ważne poszczególne modele obsługują zarówno techologię AMD – Freesync, jak i NVidia G-Sync.